×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال ۱۴۰۰


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “خبر خوی“، اهم برنامه کاریِ امروز، ارائه گزارش از تفریغ بودجه سال ۱۳۹۸، گزارشی از سال مالی ۱۳۹۹ و ارائه اصلاحی بودجه مربوط به سال ۹۹ به اعضای شورای اسلامی شهر ، و مهمترین و داغ‌ترین بحث، بررسی بودجه پیشنهادی شهردار خوی برای سال ۱۴۰۰ بود.

 

شهردار خوی میزان مبلغ پیشنهادی برای کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ هجری شمسی شهرداری خوی را ۱۴۰ میلیارد تومان اعلام نمود و به اظهار اینکه بودجه پیشنهادی باید با واقعیات “درآمدی و هزینه ای” مطابقت داشته باشد، گفت : مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان با ده ها ساعت کار کارشناسی و دقیق جمعبندی و تقدیم شورای اسلامی شهر شده است.

 

اما در بین اعضای شورای شهر خوی نظرات متفاوت و مختلفی در قبول یا اصلاح مبلغ کلیات بودجه (۱۴۰ میلیارد تومان) وجود داشت و از این حیث مباحث داغ و چالش برانگیزی جهت بررسی و در نهایت تصویب بودجه پیشنهادی مطرح گردید.

 

می‌توان گفت اکثریت اعضای شورای شهر خوی با مقایسه مبلغ پیشنهادی شهردار برای بودجه سال ۱۴۰۰ (یعنی ۱۴۰ میلیارد تومان) و بودجه تحقق یافته (قابل تحقق یافتن از نظر شهرداری) که برای سال ۱۳۹۹ حداقل ۱۳۰ میلیارد تومان می‌باشد، بر این باور هستند که بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ بنا به دلایل و استدلال هایی که در صحن علنی شورا ارائه نمودند، باید بیش از این میزان “۱۴۰ میلیارد تومان” در نظر گرفته شود تا بتواند ضمن کفاف هزینه های جاری شهرداری، از عهده هزینه های عمرانی نیز برآید.

 

لذا باتوجه به ادامه دار بودن مباحث و عدم حصول نتیجه ، تصویب کلیات و جزئیات بودجه سال ۱۴۰۰ به روزهای شنبه و یکشنبه هفته ی آتی موکول شد.

 

یادآور می‌شود؛ بودجه تحقق یافته برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۱۰۱ میلیارد تومان و بودجه قابل تحقق قطعی برای سال ۱۳۹۹ مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان می‌باشد.

 

گفتنی است : بنا بر ماده ۶۷ قانون شهرداری ها، شهرداری مکلف است تا پایان دی ماه (هرسال) بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری را به شورای اسلامی شهر ارائه نماید و شورای اسلامی شهر نیز باید تا پایان بهمن ماه (قبل از اسفندماه) آن را بررسی و تصویب کند.

 

انتهای پیام /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true