×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
توپ فجایع کرونا کماکان در زمین مردم! مسوولین بَری از هرگونه تقصیری هستند!

القای عادی انگاری از سوی مسوولین به مردم فاجعه آفرین خواهد شد

به گزارش “خبر خوی“، در ایام پایانی محدودیت های اخیر کرونایی که از اول آذرماه لغایت ۱۴ آذرماه به اجرا گذاشته شد، قبل از پایان مهلت ۲ هفته ای ، به یکباره آمارهای کرونایی (سرپایی، بستری، فوتی) کاهش یافت و شهرهای قرمز بطور معجزه آسایی به رنگ نارنجی درآمدند و در پی آن ستاد “ملی، استانی و شهرستانی” مبارزه با کرونا باتوجه به آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت (دانشگاه – دانشکده علوم پزشکی) با کاهش محدودیت های کرونایی، مجوز فعالیت مشاغل گروه ۲ به همراه مشاغل گروه ۱ صادر نمودند و بدین ترتیب به آحاد جامعه و مردم در شهرهای نارنجی ، پالس و فرکانس عادی شدن وضعیت بیماری کرونا در این شهرها را القاء نمودند.

با مروری جزئی بر لیست مشاغل گروه ۱ و گروه ۲ که در شهرهای نارنجی (مانند شهر خوی) مجاز به فعالیت هستند، برای هر انسانی عادی بودن وضعیت کرونایی تداعی می گردد.

باتوجه به سخنرانی های اخیر جناب آقای دکتر نمکی “وزیر بهداشت” و همچنین جناب دکتر آقازاده “رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی” ؛ با کمال تعجب و تاسف مشکلات موجود در موضوع کرونا در کشور را به مردم نسبت می‌دهند و اخیراً گفته اند : (عادی انگاری بیماری توسط مردم بسیار نگران کننده است زیرا در صورت سهل انگاری و عادی انگاری شرایط، درگیر طوفانی خواهیم شد که سهمگین تر از طوفان قبلی خواهد بود. براساس پیش بینی های اپیدمیولوژی در صورت ورود استان به موج چهارم بیماری، به طور متوسط بیماران بستری در آذربایجان غربی ممکن است تا ۳ هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یافته و تعداد ۸۰ بیمار در روز جان خود را براثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست خواهند داد.)!

این موضوع را در مقصر نشان دادن مردم گفتند…

اما این را نگفتند : در آغاز شیوع کرونا در کشور، نفوذ ویروس کرونا را در داخل کشور به انحای مختلف انکار می‌کردند و وضعیت کشور را کاملا عادی و بی خطر جلوه می‌دادند!

این را نگفتند : در اوایل شیوع ویروس کرونا، بارها و بارها ویروس کرونا را بسیار ضعیف و مهربان‌تر نسبت ویروس آنفلوآنزا معرفی کردند و یک هیچ انگاری از ویروس کرونا در بین مردم منتشر نمودند.

این را نگفتند : بارها در رسانه ها عدم نیاز به استفاده از ماسک تاکید کردند و گفتند جِرم وزنی ویروس کرونا سنگین است و نمی‌تواند در هوا باقی بماند. و اینگونه فرهنگ عدم نیاز به استفاده از ماسک در مقابل ویروس کرونا را تبلیغ نمودند.

این را نگفتند : در مقابل درخواست کنندگان نسبت به ایجاد قرنطینه شهری و استانی و تعطیلی کسبه در روزهای آغازین اپیدمی کرونا، گفتند ما چیزی بعنوان قرنطینه نداریم و تمام مشاغل و ارگان‌های دولتی و خصوصی بصورت عادی به کارکرد خود مانند قبل ادامه می‌دهند.

این را نگفتند : ……

این‌ها نمونه ای از عادی انگاری و هیچ انگاری هایی است که مسوولین در رابطه با ویروس قاتل کرونا به مردم القاء نمودند. و اکنون نیز باتوجه به صدور اطلاعیه اخیر و مجوز فعالیت شغل‌های همچون آتلیه عکاسی، یقینا مردم نیز با تبعیت از عملکرد مسوولین، در رفتار و اعمال خود عادی انگاری خواهند کرد!

لذا به نظر می‌رسد؛ مسؤولین! و بخصوص وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، شایسته است آینه ای در دست گیرند و به خود و عملکرد خود نگاهی اندازند… کلاه خود را قاضی کنند و… سپس مردم را به عادی انکاری و سهل انگاری متهم نمایند! و از پیش بینی موج چهارم کرونا در آینده سخن برانند!

انتهای پیام /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true