×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
شهید حاجی قلیزاده به خاطر قاطعیت در اجرای عدالت شهید شد

به گزارش خــوی پرس، علی اکبر گروسی صبح روز شنبه در مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد شهادت دادستان فقید خوی “شهید حاج ولی حاجی قلیزاده” با بیان اینکه؛ ما تا زنده ایم مدیون شهداء هستیم و باید یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی بداریم، افزود : شهداء درواقع آفریننده و پایدار کننده انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
وی با اشاره به توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی گفت : این انقلاب به لحاظ اینکه طرفدار مستضعفین بوده و در برابر ظالمان و متجاوزان تقابل سرسختانه ای داشته است برای همین دشمنان سعی در ضربه زدن به این نظام و انقلاب اسلامی هستند.
گروسی رمز پویایی و استواری انقلاب اسلامی را کارکردن مسولین و مردم با روحیه جهادی و انقلابی عنوان کرد و افزود : دشمن همواره نقاط قوت مارا ناچیز جلوه می‌دهد و برخی کاستی ها و نارسایی های بوجود آمده را بسیار برجسته می‌کند تا به این حربه به هدف اصلی خود که بدبینی ملت نسبت به نظام و انقلاب است، برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش ، اضافه کرد : شهید حاج قاسم سلیمانی یک کارشناس ارشد و بی بدیل نظامی و اسوه ی مقاومت بود که هم حیات و هم ممات او برای نظام مقدس جمهوری اسلامی سرمایه ای بزرگ و شجره طیبه است.
بالاترین مقام قضایی استان آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم سرعت در اجرای احکام پرونده های کیفری و کاهش جمعیت زندان ها افزود : ما در سیستم قضایی کشور سیاست های کلان قوه قضائیه را که به تایید مقام معظم رهبری رسیده است اجرا میکنیم و یکی از مهمترین برنامه ها تعیین و تکلیف نمودن پرونده های معوق موجود در دستگاه قضایی کشور و آذربایجان غربی است.
علی اکبر گروسی شهرستان خوی را مستعد و لایق توسعه و پیشرفت دانست و ادامه داد : ما در دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی از هرگونه سرمایه گذاری و توسعه و پیشرفت همه جانبه شهرهای استان حمایت می‌کنیم و این موضوع را در شهر دارالمومنین و دارالصفای خوی به جد پیگیری می نماییم.
وی در پایان به انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت : انتخابات یک رویداد سرنوشت ساز برای کشور است و مجلس خوب، کارآمد، عالم و متخصص کشور را به سمت ترقی و پیشرفت سوق می دهد و نارسایی های موجود در کشور را کاهش می‌دهد.
گروسی افزود : مجلس شورای اسلامی دارای جایگاه بسیار مهم و حساسی در نظام جمهوری اسلامی است بطوریکه قوه قضائیه و قوه مجریه قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی را اجرا می‌کنند لذا باید با انتخاب افرادی اصلح، متخصص و متعهد مجلسی قوی، پویا و تاثیرگذار برای آینده و سرنوشت کشور ساخته شود.
حسن ابراهیمی رئیس حوزه قضایی شهرستان خوی در آغاز این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دادستان فقید شهرستان خوی “شهید حاج ولی حاجی قلیزاده” اظهار داشت : امروز یکی از تاکیدات رهبری معظم انقلاب اسلامی حفظ نام و یاد شهدای انقلاب اسلامی است و این یک تکلیف و وظیفه برای ما مسوولین است.
وی ادامه داد : متاسفانه بعضا می‌بینیم در گوشه و کنار دست های پنهان در صدد ازبین بردن یاد و نام شهدا هستند و اینگونه مجالس و بزرگداشت ها هرچند که کوچکند، اما پیرو منویات مقام معظم رهبری تکلیفی هستند که باید به آنها با جان و دل عمل نماییم.

شایان ذکر است : شهید حاج ولی حاج قلیزاده “دادستان فقید شهرستان خوی” در ۲۸ دی ماه ۱۳۸۸ به دست منافقان و ضد انقلاب ترور شد و به شهادت رسید .

انتهای پیام/ امیرعلی موسوی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true