×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با مدیرآموزش و پرورش خوی دیدار کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “خبر خوی ” به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، در راستای اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های آموزش و پرورش در توسعه و ترویج فرهنگ صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف آب در سطح شهرستان و همچنین برنامه ریزی جهت آموزش گروههای تحت پوشش که شامل دانش آموزان، اولیای دانش آموزان و آموزگاران می باشد، یداله سلطانی مدیرعامل شرکت مدیر اداره ی آموزش و پرورش شهرستان ، طی جلسه ای به بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی گسترش فعالیت های فرهنگی با محوریت مدیریت مصرف آب در مدارس پرداختند و در همین جلسه راههای تقویت همکاری نیز بررسی شد.

سلطانی در ابتدای این جلسه از برگزاری این جلسه ی فرهنگی، همکاری بین دو دستگاه را به فال نیک گرفت و نسبت به اثرات مثبت آن ابراز امیدواری نمود.

وی در ادامه به وضعیت منابع آب شهرستان در سنوات اخیر اشاره و اظهار داشت: با توجه به واقع شدن ایران در منطقه ی خشک و نیمه خشک و کمبود بارشها که کمتر از میانگین جهانی است و از طرفی ناهمگن بودن نزولات آسمانی از نظر زمانی و مکانی، دستیابی به منابع آب پایدار بسیار دشوار شده است به طوری که امروزه تأمین آب یکی از مهمترین مباحث چالش برانگیز و پیچیده در کشور می باشد .

سلطانی در ادامه به مهمترین مشکلات اشاره و افزود: بروز ادواری پدیده ی خشکسالی در کشور و به تبع آن در شهرستان خوی ، افت روان آبها و برداشت بی رویه و بدون ضابطه از منابع آب زیرزمینی و از طرفی افزایش جمعیت و در نتیجه افزایش تقاضا و …. از مهمترین مشکلات حال حاضر در عرصه ی تأمین و توزیع آب شرب مردم می باشد.

مدیرعامل شرکت در ادامه خواستار مشارکت همگانی تمام اقشار و در تمام عرصه ها به منظور مدیریت مصرف و کاهش اثرات ناشی از بحران کم آبی شد و تنها راه مدیریت شرایط کنونی را مدیریت مصرف و تقاضای آب و همچنین صرفه جویی در مصرف عنوان نمود.

در ادامه ی این جلسه غلامرضا نظر علیلو مدیر آموزش و پرورش خوی نیز طی سخنانی ضمن ابراز رضایت متقابل از ایجاد زمینه ی این همکاری فرهنگی گسترده ، تقویت همکاری بین شرکت آب و فاضلاب و اداره ی آموزش و پرورش را بسیار مثبت ارزیابی نمود و بحران کم آبی در کشور را یک دغدغه ی ملی توصیف کرد. وی با تأکید بر این قضیه که آموزش و پرورش می تواند در راستای رسالت خود شهروندان خوب و مسئولیت پذیری را پرورش و به جامعه تحویل دهد، افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه عمومی فراگیر است که برای فرهنگ سازی در راستای اهداف مهم کشور و همینطور هدف والای این اقدام فرهنگی مشترک که امروزه یک چالش ملی است، بستر مناسبی ایجاد می کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر این فرهنگ سازی ها در آموزش و پرورش باشد در جامعه فراگیر خواهد شد و طبعا نتیجه ی دلخواه را خواهد داشت. وی تصریح کرد: بدیهی است اگر دانش صرفه جویی در مصرف آب و فرهنگ مصرف بهینه ی آن در سنین کودکی در افکار انسان نهادینه شود، این فرهنگ سازی می تواند در آینده اثرات مطلوبی در جامعه داشته باشد.

 

انتهای متن /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true