×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
اهتمام جدی در برابر اخلال در نظام اقتصادی صلاحیت های ذاتی دستگاه قضایی و مراجع کیفری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “خبرخوی” به نقل از  روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی معاون اول دادستان کل کشور در رابطه با شعار سال و اهمیت توجه به تولید داخل اظهار کرد: از تاریخ حاکمیت نظام مقدس اسلامی و تلاقی آرمان ها و اهداف ملت ایران با فزون خواهی ها و امیال پلید استکبار جهانی، ترسیم برنامه های مختلف در حوزه های فرهنگی، نظامی، اقتصادی و سیاسی برای تضعیف و مبارزه با این نظام مدنظر قرار گرفت.

وی گفت: تحریم ظالمانه و گسترده علیه کشور و انسداد شریان مناسبات اقتصادی در پوشش همراهی دول غربی و خیانت برخی کشورهای اطراف، نماد بارز این شبیخون نظام مند است.

معاون اول دادستان کل کشور تصریح داشت: در این شرایط رهبر فاضل، دوراندیش و جامع نگر ما با توجه و واکاوی دقیق اهداف استکبار بر حمایت از اقتصاد داخلی و طراحی الگوی اقتصاد مقاومتی و پوشش همه جانبه کنشگران عرصه تولید داخلی تاکید ورزیده و در فرامین جهت ساز در طلیعه چند سال اخیر متن و محتوای رهنمود خویش را به این حوزه تخصیص داده اند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با توصیف تلاشگران عرصه اقتصاد به رزمندگان اقتصادی اظهار کرد: ‌تصریح به پشتیبانی و مانع زدایی در مسیر خدمات فعالین اقتصادی، افق دیدگاه و عمق نگاه استراتژیک معظم له را نمایان می‌سازد .

وی افزود: حاکمیت به معنای عام و تصمیم سازان و مجریان کشور بنحو خاص در ظهور منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و تحکیم ریسمان دفاع از کشور و تثبیت ارزش های در معرض هجوم نقش اساسی بر عهده دارند.

این مقام قضایی به نقش دستگاه قضایی هم اشاره داشته و گفت: دستگاه قضایی و بشکل ویژه دادستانی کل کشور در چارچوب سیاست ها و تدابیر قضایی در این نهضت شریک و مبتکر برجسته است.

معاون اول دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: تامین امنیت قضایی و زدایش دغدغه های کنشگران عرصه تولید گام بلند در تجلی منویات مقام معظم رهبری است. مقابله با رانت های اقتصادی، تطهیر سفره تولید و‌ ارائه خدمات، مهار و مقابله با فساد، حذف تبعیض و اهتمام جدی در برابر اخلال در نظام اقتصادی صلاحیت های ذاتی دستگاه قضایی و مراجع کیفری است که در کنار اصل پیشگیری از زمینه های فساد و‌ناهنجاری اقتصادی ، آرمان مذکور را به منصه ظهور رهنمون می سازد.

وی در پایان گفت: در این راستا اقدامات جدی مسئولین و مراجع قضایی هویداست. ریاست قوه قضائیه و دادستان کل کشور علاوه بر موضع گیری های بموقع و ‌اقدامات عملی در برخورد با فساد و‌اخلال در نظام اقتصادی و مقابله با طمع ورزان و سوداگران، با حضور میدانی در مراکز تولید و تشویق و تقدیر از مدیران و مبتکران این عرصه تلاش نمودند متابعت خویش از رهنمود و درک دغدغه مقام معظم رهبری را متجلی سازند و قدر مسلم نهضت پشتیبانی و مانع زدایی از مسیر تولید و اقتصاد ملی پر تحرک تر از گذشته در چارچوب صلاحیت های ذاتی در قلمرو دستگاه قضایی فعال است.

انتهای متن/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true