×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
خبرنگار “سردبیر” میاندوآب پرس توسط رئیس اداره ی… مورد ضرب و شتم قرار گرفت

به گزارش “خبر خوی” ، قبل از قضاوت عجولانه، لازم دانستم نسبت به صحت و سقم این خبر اطلاعات دقیقی کسب نمایم. ساعاتی بعد از انتشار اولیه ی خبر ، در گروه تلگرامی اعضای خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی موضع‌گیری برخی از اعضا و رئیس خانه مطبوعات باعث شد، تردید بنده نسبت به این خبر عجیب و ناباورانه، به یقین نزدیک شود.

لذا باتوجه به اهمیت موضوع، بعد از ظهر امروز ۹۹/۱۱/۰۱ با آن عزیزِ کتک خورده ارتباط تلفنی برقرار کردم تا از جزئیات بیشتر موضوع اطلاع یافته و مشروح خبر را در اختیار افکار عمومی و دستگاه های نظارتی “جهت آگاهی” قرار دهم.

قبل از شروع مصاحبه لازم می‌دانم عرض کنم؛ خبرنگاری که مورد هتک حرمت قرار گرفته است، آقای منوچهر آقایی هستند که مسؤلیت سردبیریِ پایگاه خبری میاندوآب پرس نیز به عهده ایشان می‌باشد.

مشروح مصاحبه به شرح زیر است :

خبر خوی – جناب آقای منوچهر آقایی سلام، وقت بخیر. آیا قضیه کتک خوردن شما به دست یکی از روسای ادارات شهرستان میاندوآب واقعا صحت دارد؟!
آقایی – سلام آقای موسوی. بله این خبر کاملا صحت دارد و در این رابطه مضاف بر کتک خوردن، شنیع ترین توهین ها و الفاظ را نیز نسبت به بنده روا داشتند.

خبر خوی – لطفاً بیشتر توضیح دهید :
آقایی – به هرحال حتما آحاد مردم و مسئولین به این امر کاملا واقفند و اذعان دارند؛ خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات ضمن انتشار اخبار و رویدادها، به عنوان چشم و گوش جامعه و “مردم” رسالت مهمی نیز تحت عنوان انتشار یادداشت و انتقادات در چهارچوب قانون بر عهده دارند. بنده نیز بر این اساس، همواره ضمن تهیه اخبار، انتقاداتی را نیز در راستای رفع کاستی و معضلات موجود در بخش های مختلف، ازجمله این اداره (بهتر است نامشان محفوظ باشد) تدوین نموده و منتشرکرده ام. مع الأسف؛ رئیس اداره مزبور بارها به خاطر انتشار کوچکترین انتقادات، به انحای مختلف سعی در تحت فشار قرار دادن اینجانب برمی‌آمدند.

خبر خوی – آقای آقایی، مواردی که بیان داشتید جزو بدیهیات هستند، دلیل ضرب و شتم شما در محل اداره مربوطه چه بود؟
آقایی- در روزهای اخیر بنده توییتی با مضمون انتقادی و بدون درج نامِ شخص یا اداره ای منتشر نمودم و رئیس اداره… این توییت را بهانه قرار دادند. صبح روز واقعه روابط عمومی اداره… با بنده تماس گرفتند تا در آن اداره حضور یابم، اما باتوجه به اینکه امکان حضور در آن لحظه مقدور نبود، درخواستشان را رد کردم. تا اینکه دو نفر از اقوام نزدیکم که در آن اداره مشغول به کار هستند، از دفتر ریاست با بنده تماس گرفتند و با اظهار اینکه؛ “منوچهر همین الان باید به دفتر ریاست بیایی، و إلّا رئیس مارا تهدید به اخراج کرده!!” بنده ناچار شدم به اداره مورد اشاره رهسپار شوم.

خبر خوی – شما در چه روز و ساعتی به اداره مزبور رسیدید و در ادامه چه اتفاقی افتاد؟
آقایی – روز سه شنبه ۹۹/۱۰/۳۰ حدود ساعت ۱۳ ظهر به اداره رسیدم و در بدو ورود نگهبان گوشی موبایل بنده را خواست تحویل بگیرد، علیرغم درخواست غیرمعقول نگهبان، به اصرار اقوامم گوشی را تحویل دادم. سپس به محض ورود به دفتر ریاست ، رئیس اداره در حضور چندین نفر رکیک ترین و پست ترین الفاظ و فحش ها را نثار بنده کردند و اینگونه به استقبال میهمان خود رفتند! و بنده در مواجهه با چنین رفتار و کرداری از سوی رئیس اداره، بسیار متعجب و ناراحت شدم و پس از دقایقی که بنده بصورت ایستاده با رئیس درحال سخن بودم، دو نفر نگهبان از پشت سر، ضربات سیلی و مشت به ناحیه سرم وارد آوردند و بنده روی صندلی افتادم.

خبر خوی – جناب آقایی با توجه به مطالبی که بیان داشتید؛ درواقع ۲ نفر نگهبان شما را مورد ضرب و شتم قرار دادند. آیا اشخاص دیگری نیز در کتک زدن شما مشارکت داشتند؟!
آقایی – بله همانطور که عرض کردم، ۲ نفر نگهبان بصورت غیرمنتظره ضرباتی را بر ناحیه سربنده وارد کردند و سپس بواسطه اقوامم که در اتاقِ ریاست حضور داشتند و با وساطت چند نفر دیگر از کارکنان، جلوی ریاست اداره و نگهبانان که قصد ادامه کتک کاری داشتند را گرفتند و می‌توان گفت بنده را نجات دادند.

خبرخوی – جناب آقایی از مطالبی که بیان کردید واقعا متاثر شدم! شما در قبال چنین رفتارهای خشونت آمیز و توهین آمیز چه واکنشی داشتید؟
آقایی- باتوجه به رسالت بزرگی که قوانین مقدس جمهوری اسلامی بر عهده بنده و امثال بنده قرار داده، هیچگونه اقدام نامتعارفی انجام ندادم، به جز اینکه از دفتر ریاست خارج شدم و گوشی ام را از روی میز منشی برداشتم و فقط با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم تا از طریق قانونی و مراجع ذیصلاح پیگیرِ این اعمال دور از شان و زننده باشم.

البته لازم به توضیح است؛ باتوجه به اینکه شخصِ جناب آقای رئیس بدترین توهین ها را نسبت به بنده روا داشتند، به نظرم سعی داشتند اینجانب را تحریک نمایند تا شاید بنده در پاسخ ایشان اعمال و یا حرکات متقابلی داشته باشم تا از این طریق اسنادی را بر علیه بنده جمع آوری نمایند… که خوشبختانه به لطف الهی، بنده صبر پیشه کردم و هیچگونه حرکت غیر اخلاقی انجام ندادم.

خبر خوی – آقای آقایی، باتوجه به اینکه شما سالهاست در عرصه خبر و اطلاع رسانی فعالیت مستمر داشته اید، علت و دلیلِ اصلی چنین رفتارهایی که موجب هتک حرمت خبرنگار از سوی یک کارمند یا مسئول اداره را در چه می‌بینید؟
آقایی- به نظرم این نشات گرفته از مظلومیت و بی پناهیِ خبرنگار و عدم حمایت واقعی از خبرنگاران و اهالی مطبوعات است. از طرفی اکثر مسوولین به دلیل کمبود اطلاعات رسانه ای، خبرنگاران را به چشمِ روابط عمومیِ اداره متبوع خود می‌دانند و انتظار دارند اهالی رسانه و مطبوعات همواره اخبار تمجیدی و تعریفی از وی و دستگاه تحت امرش داشته باشند! که این نوع نگرش از سوی برخی از مسولین فاقد وجاهت بوده و کاملا مرود است.

پ.ن – خبر خوی : در پایان لازم است ضمن محکوم کردن چنین اعمالِ شنیع و تاسف‌باری، از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار آذربایجان‌غریی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، خانه مطبوعات آذربایجان غربی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌غریی و علی الخصوص رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان که این موضوع دقیقا مرتبط با زیرمجموعه ایشان میباشد، انتظار می‌رود ضمن بررسی دقیق، برخورد متناسبی را با اشخاص هتاک نسبت به خبرنگار “سردبیر” یک پایگاه خبری فعال در کشور جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.
یادمان نرود؛ مطبوعات رکن چهارم دموکراسی در جامعه هستند و خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی می‌باشند و اهالی رسانه ها و مطبوعات به عنوان چشم گوش جامعه عمل می‌کنند .

تضعیف و حذف این عنصر مهم و اساسی، جامعه را به چه نقطه ای سوق خواهد داد، پاسخش را مسوولین محترم باید بدهند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true