×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
رفع مشکلات اشتغال با ورود بخش خصوصی به میدان اقتصاد تسهیل می یابد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “خبر خوی” ، حسین عباسی ظهر روز شنبه ۱۰ آبان ماه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که به منظور ارائه گزارش مدیران دستگاه اجرایی و بانک ها نسبت به ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بر اثر ویروس کرونا برگزار شد اظهار داشت : باتوجه به آمارهای ارائه شده ، شهرستان خوی تا امروز حدود ۵۰ درصد از تعهدات پرداختی به مشاغل آسیب دیده را توانسته‌ پرداخت نماید.

وی با اشاره به تمدید مهلت ارائه تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده تا پایان آبان ماه افزود : از تمام دستگاه های اجرایی و بانک ها تقاضا داریم با همدلی و همکاری همه جانبه سعی نماییم تا پایان آبان ماه سال جاری، با اجرای مابقی تعهدات پرداختی، شهرستان خوی را در جایگاه اول جذب و پرداخت این تسهیلات در استان قرار دهیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و اشتغال صرفا در قالب دولت حل شدنی نیست، اضافه کرد : در تمام دنیا موسسات مالی و بخش خصوصی در خدمت تولید و اشتغال هستند. این درحالی است که در کشور ما حدود ۱۰ درصد اقتصاد خصوصی است و بیش از ۹۰ درصد دولتی بوده و این یک مانع بزرگ در امر توسعه و پیشرفت پایدار اقتصادی است.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خوی با تاکید بر لزوم فرهنگسازی برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در جامعه، تصریح کرد : زیرساخت های بنیادی در شهرستان خوی در بخش های مختلف؛ گردشگری، کشاورزی، صنعت، مرزی و نیروی انسانی متخصص که از مهم ترین مولفه های توسعه و پیشرفت پایدار است در این شهرستان وجود دارد.

وی در پایان با انتقاد از عدم بسترسازی مناسب برای جذب و حمایت شایسته از سرمایه گذاران در شهرستان خوی گفت : باید روند صدور مجوزها و سایر امور اداری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تسهیل و تسریع گردد.

رضا کریملو معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوی در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از کارهای انجام شده در بحث ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا اظهار داشت : پس از آغاز جذب و پرداخت تسهیلات از تیرماه ۹۹ تا امروز، در شهرستان خوی تعداد ۳۰۷۴ پرونده تکمیل و آماده پرداخت شده است.

وی ادامه داد : در شهرستان خوی تا ۱۰ آبان ماه ۹۹ برای تعداد ۱۸۳۱ فقره از متقاضیان پرداخت صورت گرفته که مبلغ کل پرداختی ۲۱ میلیارد و ۱۴۲ میلیون تومان برای حفظ اشتغال ۲۳۶۴ نفر بوده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خوی با بیان اینکه، ۱۵ درصد از کل اعتبارات تخصصی به استان آذربایجان غربی در موضوع جلسه توسط شهرستان خوی جذب شده است، افزود : تا امروز ۴۸/۵ درصد از پرونده های متقاضیان پرداخت انجام شده و ۴۱/۵ درصد دیگر نیز در دست تکمیل و پرداخت است.

انتهای پیام /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true