×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
کارفرمایان و فارغ التحصیلان دانشگاهی زیر چتر حمایتی دولت

رضا کریملو رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی “خبر خوی” ضمن تشریح طرح های حمایتی دولت از “کارفرمایان و فارغ التحصیلان دانشگاهی” ، اظهار داشت : این حمایت ها تحت عناوین “پرداخت یارانه دستمزد” و “مشوق بیمه‌ای” در استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اهداف اصلی اجرای این طرح ها گفت : کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال – افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار – حمایت از ارتقاء تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاههای اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی – ارتقاء سطح سرمایه انسانی کارگاههای فعال بخشهای خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار – حمایت از بنگاههای بخشهای تعاونی و خصوصی به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا ، از اساسی ترین اهداف طرح های یاد شده می باشند.

معاون مدیرکل و رئیس اداره کار شهرستان خوی با تبیین سرایط احراز جوینده کار جهت بهره مندی از مزایای “طرح پرداخت یارانه دستمزد” افزود : جویندگان کار اولی حداکثر تا سن ۳۷ سال تمام و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی مشمول بهره مندی از این طرح می باشند.

وی ادامه داد: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، کارگاه‌های خصوصی و تعاونی فعال دارای مجوز با دارا بودن حداقل یک نفر بیمه شده نزد سازمان تامین اجتماعی که سقف بهره مندی هر کارگاه برای استفاده از نیروی کار حداکثر تا ۵ برابر میانگین لیست نیروهای بیمه شده نزد سازمان تامین اجتماعی در ۱۲ ماه گذشته است ، می توانند از مزایای ان طرح استفاده نمایند.

کریملو با اشاره به سقف مدت زمان حمایت دولت در “طرح پرداخت یارانه دستمزد” اضافه کرد: طول دوره اجرای این طرح به ازای هر نیروی کار با تایید دستگاه هماهنگ کننده تا سقف۱۲ ماه بوده که میزان یارانه دستمزد، معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار است که بر اساس صورت وضعیت مزد ارسالی به سازمان تأمین اجتماعی محاسبه و به کارفرما پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه با تشریح “طرح مشوق بیمه‌ای” اظهار داشت: جویندگان کار دارای حداکثر ۳۸ سال سن (مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد مزبور اضافه می شود) و با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر که مجموع حداکثر سابقه بیمه تامین اجتماعی آنها از ۳۶ ماه تمام کمتر باشد، از مشمولین دومین طرح حمایتی دولت هستند.

وی با بیان اینکه؛ کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ، کارگاه‌های خصوصی و تعاونی فعال که در زمان اجرای برنامه بر مبنای لیست بیمه تامین اجتماعی دو ماه آخر احراز شده باشد میتوانند به عنوان کارفرما از مزایای “طرح مشوق بیمه‌ای” بهره مند شوند ، افزود: سطح بهره مندی هر کارگاه برای استفاده از طرح مذکور بر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان دو ماه قبل از ثبت نام در سامانه تعیین می‌گردد .

معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوی با اشاره به مدت زمان و میزان حمایت دولت در “طرح مشوق بیمه‌ای”، تصریح کرد: طول دوره پرداخت این طرح به ازای هر نیروی کار با تایید دستگاه هماهنگ کننده تا سقف۲۴ ماه می باشد که میزان مبلغ طرح مشوق بیمه ای ، معادل ۲۳ درصد حق بیمه حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار است و بر اساس صورت وضعیت مزد ارسالی به سازمان تامین اجتماعی محاسبه و مستقیماً به حساب کارفرما پرداخت می‌شود.

کریملو از برگزاری کارگاه های آموزشی و توجیهی برای مدیران مراکز کاریابی و همچنین برخی از مدیران کارخانجات و واحد های تولیدی شهرستان خوی با حضور کارشناسان مربوطه از اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی خبر داد و افزود: طی اواخر هفته گذشته نیز با هدف ارایه آموزشهای لازم و رفع ابهامات احتمالی در اجرای این طرح ها، جناب آقایان “فرخی” و “بازگرد” با حضور در دفتر ریاست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوی توضیحات لازم را در این خصوص ارائه نمودند .

وی در پایان گفت: سامانه “طرح پرداخت یارانه دستمزد” به آدرس اینترنتی https://pyd.mcls.gov.ir و سامانه “طرح مشوق بیمه‌ای” به آدرس اینترنتی https://moshavegh.mcls.gov.ir پذیرای متقاضیان بهره مندی از این طرح های حمایتی دولت می باشد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true