×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
۱۴ زبان بدن منفی که به شما آسیب می‌زنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “خبرخوی” به نقل از  گروه وب‌گردی صدا و سیما، ۱۴ عادت منفی زبان بدن که به کسب و کار شما آسیب می‌زند، کدام‌اند؟

بر اساس گزارشی که Personal Power Information منتشر کرده است، سیگنال‌های خاموشی که به تصویر می‌کشید، ممکن است به کسب و کار و روابط‌ شما آسیب بزند، آن‌هم بدون این‌که خودتان بدانید.
حفظ یک زبان بدن مناسب، به تلاش جدی نیاز دارد. در بیشتر موارد، شما حتی نمی‌دانید که در حال استفاده از زبان بدن منفی هستید و ممکن است با این کار به کسب و کار خود آسیب بزنید.
۱- نگاه کردن به گوشه و کنار اتاق
قطعا همه ما با شخصی که به گوشه و کنار اتاق نگاه می‌کرده است، صحبت کرده‌ایم. به نظر می‌رسد که آنها در حال جستجوی فضا هستند تا ببینند با چه شخص دیگری قرار است صحبت کنند. شما چنین آدمی نباشید! با هر کسی که صحبت می‌کنید، با احترام رفتار کنید.
۲- ارتباط چشمی نداشتن
مردم با سبک‌های متنوع ارتباطی سازگار می‌شوند، اما به‌طور آگاهانه بکوشید که تماس چشمی برقرار کنید و گاه لبخند بزنید. شواهد حاصل از مطالعات روان‌شناسی نشان می‌دهند که ارتباط چشمی کافی ​​باعث ایجاد اعتماد به نفس، علاقه و آرامش مردم می‌شود.
۳- خیره شدن به تلفن همراه
اگر در هر گردهمایی عمومی حضور دارید، تلفن را کنار بگذارید. استفاده از تلفن در جمع، یک زبان بدن منفی محسوب می‌شود. هرچند که اکنون اعتیاد به تلفن همه‌گیر شده، اما همچنان رفتاری بی‌ادبانه است.
سعی کنید در جمع با دیگران تعامل داشته باشید و از بررسی کردن تلفن‌ خود پرهیز کنید. مطمئناً اگر وضعیت اضطراری رخ دهد، نگاه به تلفن‌ اشکالی ندارد، اما کار درست ایجاد ارتباطات عالی بدون وجود عوامل حواس‌پرتی است.
۴- گوش ندادن
توانایی گوش دادن فعالانه به مخاطب‌ شما و نه‌تنها شنیدن صدای او، احترام قائل شدن به او است. گوش دادن فعالانه در هر زمینه‌ای، خواه روابط اجتماعی و خواه در تعاملات کسب و کاری می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی داشته باشد. توجه نداشتن به مخاطب و آن‌چه می‌گوید، یک زبان بدن منفی است.
۵- تند صحبت کردن
بسیار سریع صحبت کردن یا سریع پلک زدن، نشانه عصبی بودن و بی‌اعتمادی است. مکث بین جملات را تمرین کنید، اجازه دهید آدم‌ها جمله‌ خود را به پایان برسانند و هنگام صحبت با مردم، به چشم‌ آنها نگاه کنید. اگر نمی‌توانید به چشم‌ نگاه کنید، سعی کنید به پیشانی‌ آنها نگاه کنید. به این ترتیب، به نظر می‌رسد تماس چشمی دارید، در حالی‌که این‌طور نیست!
۶- تجاوز به حریم شخصی
تجاوز به حریم شخصی، تأثیر مخربی بر روابط کسب و کاری و هر نوع رابطه دیگر دارد. یک قانون ساده این است که بیش از نیم‌متر به آدم‌ها نزدیک نشوید و هرگز فضای شخصی یک همکار را به‌عنوان فضای شخصی خود در نظر نگیرید.
۷- واکنش نشان ندادن
هنگامی‌که با شخصی صحبت می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که او می‌داند شما در حال گوش دادن هستید. حتی اگر با کسی موافق نیستید، مهم است سیگنال‌هایی بدهید که به آنها بفهماند حرف‌هایشان را گوش می‌دهید. این رفتار، نشانه اساسی احترام است و انجام ندادن آن به معنای یک زبان بدن منفی است.
۸- استفاده از کلمه اما
استفاده از کلمه اما می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. در بعضی موارد، ممکن است به نظر برسد که بهانه می‌آورید یا مسأله شخص مقابل برای‌ شما مهم نیست. به‌عنوان مثال، می‌توانید بگویید: «متاسفم که محصول شما به موقع تولید نشده‌ است، اما می‌دانید که اوضاع این روز‌ها همین است.» این جمله واقعاً نشان نمی‌دهد که متأسف هستید.
۹- زبان بدن بسته
رفتار دوستانه نداشتن، در روابط کسب و کاری بسیار مضر است و قطعا در دسته زبان بدن منفی قرار می‌گیرد. اگر در پاسخ به مردم رفتاری منفی داشته باشید، درگیر مکالمه با دیگران نشوید یا زبان بدن شما بسته باشد، پیشرفتی در کار و روابط خود نخواهید داشت.
۱۰- دست به سینه بودن
دست به سینه بودن در حین گفتگو، کار کاملاً اشتباهی است. این موضع، نسبتاً دفاعی است و دیگران، برداشت خوبی از شما نخواهند داشت. بهترین راه جهت جلوگیری از دست به سینه شدن این است که به خود یاد دهید دست‌ها را پشت سرتان نگه دارید.
۱۱- ابرو‌های گره خورده و چهره در هم فشرده
ممکن است که متوجه نشوید ابرو‌های گره خورده و صورت در هم فشرده، ممکن است باعث ایجاد ترس یا خصومت در مخاطبان شما شود. این حالت می‌تواند آنها را از صحبت صریح با شما منصرف کند و موجب شود که آنها حالت دفاعی به خود بگیرند.
۱۲- شل ایستادن و قوز کردن
وقتی حالت شل و قوز کرده دارید، کمبود انرژی و اعتماد به نفس در خود را نشان می‌دهید. جهت هر نوع تعامل، به‌خصوص تعاملات کسب و کاری، مهم است که میزان خاصی از اشتیاق را نشان دهید و به مردم بگویید به خود اعتماد دارید. اگر قوز کرده باشید، زبان بدن منفی دارید و سیگنال اشتباه ارسال می‌کنید.
تحقیقات نشان می‌دهند که وقتی حالت استقامتی قوی دارید، احساس انرژی بیشتری می‌کنید و این هم برای شما و هم برای افرادی که با آنها صحبت می‌کنید، خوب است.
۱۳- لبخند نزدن
آیا می‌دانید، ثابت شده ‌است که لبخند زدن، احساس شادی بیشتری در ما ایجاد می‌کند؟ مردم تمایل دارند که خلاف این را باور کنند. بنابر این، اگر آن لبخند زیبا را روی صورت‌ خود حفظ کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و بدون شک، همه چیز خوشایندتر خواهند بود.
۱۴- بسیار محکم یا بسیار شل دست دادن
دست دادن، اغلب، نخستین برخورد شما با دیگران است. شل دست دادن، نشان می‌دهد که حرفه‌ای نیستید و ممکن است در این صنعت، تازه‌کار باشید. با این حال، بیش از حد محکم دست دادن نیز می‌تواند به فرد هشدار دهد که شما پرخاشگر هستید. حفظ تعادل در این‌باره، از به‌ کار بردن یک زبان بدن منفی، پیشگیری می‌کند.
انتهای متن/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true